Masz pytanie? Zadzwoń: 12 633-36-07, 605 24-24-10

Stomatologia dziecięca

NZOZ Ortodoncja to gabinet przyjazny młodym Pacjentom. Z doświadczenia naszych lekarzy korzystają również najmłodsi już od pierwszych miesięcy swojego życia, w tym dzieci z wadami wrodzonymi twarzoczaszki. Leczenie tak młodego Pacjenta to często wyzwanie dla rodziców i lekarza. My wiemy co zrobić, by ograniczyć stres dziecka związany z wizytą stomatologiczną. Szczególną wagę przykładamy do edukacji i wizyt adaptacyjnych, które są niezbędne przed podjęciem właściwego leczenia. Dbamy o to, aby każdy nasz Pacjent został otoczony szczególną troską już od momentu wejścia do gabinetu. Naszego dzielnego Pacjenta zawsze witamy z uśmiechem, a początek wizyty to zapoznanie się dziecka z gabinetem; leczenie rozpoczynamy po zaprzyjaźnieniu się Pacjenta z lekarzem. Odpowiednie, profesjonalne przygotowanie naszych lekarzy do pracy z dziećmi pozwala zbudować to co najważniejsze, czyli zaufanie.

Nauka szczotkowania

Każdy z naszych Pacjentów może skorzystać z bezpłatnej nauki prawidłowego szczotkowania zębów.

18

Leczenie próchnicy zębów

To główne zadanie stomatologii, aby leczenie przebiegło komfortowo stosujemy tzw. „znieczulenie od znieczulenia” procedura ta polega na znieczuleniu powierzchownym dziąsła specjalnymi żelami o przyjemnym owocowym zapachu. Leczenie zachowawcze przeprowadzamy za pomocą materiałów kompozytowych najwyższej generacji firmy 3M lub wypełnień kolorowych ( Pacjent sam może wybrać w jakim kolorze chce mnie wykonane wypełnienie) firmy Twinky Star.

Lakowanie bruzd i szczelin

To zabieg profilaktyczny, który zabezpiecza zęby przed powstawaniem próchnicy na powierzchni żującej.

Profilaktyka próchnicy - lakierowanie

Najlepszym leczeniem próchnicy to jej zapobieganie. Stosowanie profesjonalnych preparatów zawierających fluor skutecznie chroni ząb przed powstawaniem próchnicy. Taki efekt uzyskujemy po przez nałożenie preparatu z fluorem na powierzchnię zęba (który jest wcześniej profesjonalnie i dokładnie oczyszczony). Jony fluoru wbudowują się w szkliwo, dzięki czemu staje się ono odporniejsze na działanie kwasów, a tym samym zabezpiecza zęba przed powstawaniem nowych ubytków